Michał Kucharczyk – piłkarz, którego będą bardzo długo pamiętać w Legii

Kariera Michała Kucharczyka dość ciekawie przebiegała. Warto patrząc na historię jego w Legii powiedzieć, że pochodzi on z Noego Dworu Mazowieckiego i grał w Świcie Nowy Dwór, który na przełomie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku był w Ekstraklasie.

Michał Kucharczyk grał kilka sezonów w Legii. Miał on mecze znakomite, ale też przez swój cały pobyt potrafił zmarnować mnóstwo praktycznie stuprocentowych sytuacji. Na początku przygody z Legią Warszawa grał na pozycji napastnika, ale w ostatnich zdecydowanie częściej występował w roli skrzydłowego.

Historia Kariery Michała Kucharczyka w Legii Warszawa

W Legii Warszawa Michał Kucharczyk grał od sezonu 2010/2011. Skończył on reprezentować ten klub w sezonie 2018/2019 i odszedł on do rosyjskiego Ural Jekatyrynburg, gdzie spędził jednak tylko sezon. W barwach Legii zagrał on w aż 240 spotkaniach ligowych, co jest bardzo solidnym wynikiem na ilość spędzonych sezonów w tym klubie.  Przełożyło się to na zdobycie 48 bramek. W europejskich pucharach rozegrał tych meczów 67 i zdobył 155 bramek. Grał w Legii, gdy dominowała ona na krajowym podwórku i zdobył z tym zespołem aż pięć mistrzostw Polski oraz sześć pucharów Polski. Miał okazję zagrać z tym zespołem w Lidze Mistrzów, gdy po wielu latach klub z naszego kraju zakwalifikował się do tych elitarnych rozgrywek.

W czasie gry w Legii Warszawa zaliczył on również dziewięć występów w reprezentacji Polski zdobywając jednego gola dla naszej narodowej drużyny.  Dla Legii Warszawa we wszystkich rozgrywkach rozegrał 349 spotkań i zdobył 71 bramek. W ostatnich trzech sezonach jednak przez trenerów Legii był on ustawiany na pozycji ofensywnego skrzydłowego.