Kazimierz Deyna – legenda Legii Warszawa

Legia Warszawa to drużyna sportowa w stolicy naszego kraju. Nie ma w Polsce osoby, która choć raz nie słyszała o tej historycznej drużynie. Historia tego klubu sięga 1916 roku. To wiele lat tradycji, walki, pasji do piłki i emocji wśród piłkarzy i kibiców.

Przed wejściem do Gmachu Głównego Stadionu tej warszawskiej drużyny, możemy zauważyć pomnik i tablica upamiętniająca legendarnego napastnika zespołu Legii Warszawa: Kazimierza Deyny. Był on niewątpliwie arcyważną postacią w historii tego klubu, dlatego w Muzeum Legii Warszawa została utworzona specjalna aleja im. Kazimierza Deyny. Można tam obejrzeć wszystkie pamiątki z kariery piłkarskiej tak utalentowanego zawodnika.

Człowiek legenda Legii Warszawa – Kazimierz Deyna

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Kazimierz Deyna był ważną postacią w historii klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Choć sam Deyna odszedł od nas w wyniku wypadku historia jego osoby żyje w towarzystwie kibiców piłkarskich do dziś. Niewątpliwie świadczy o tym fakt, że w roku 2010 w głosowaniu kibiców na nazwę nowej wschodniej trybuny bezapelacyjnie zwyciężył Deyna.

W warszawskiej Legii Kazimierz Deyna zadebiutował w 1966 roku

Przeciwnikiem drużyny pierwszoligowej Legii był wtedy Ruch Chorzów. Pierwszą swoją bramkę dla legionistów Deyna strzelił w 81 minucie meczu wyjazdowego z drużyną GKS Katowice w 1967. Ogółem  Deyna zagrał 304 mecze dla pierwszoligowej Legii. Strzelił 94 gole i uplasował się na drugiej pozycji wśród najlepszych strzelców drużyny. Od sezonu 2006/07 jedynym zastrzeżonym numerem na koszulce jest 10 – wykorzystywana właśnie przez napastnika Legii Warszawa – Kazimierza Deynę.