Najpopularniejsi polscy sportowcy wszechczasów – to warto wiedzieć

W ostatnich latach sport polski doczekał się bardzo wielu doskonałych zawodniczek i zawodników. Umożliwiło to zdobycie ogromnej ilości złotych medali olimpijskich. Za pierwszą damę polskiego sportu oraz zawodniczkę wszech czasów uważa się Irenę Szewińską.

Jacy byli najpopularniejsi sportowcy polscy w ostatnim stuleciu?

Jest to niekwestionowana królowa sportu. Żaden inny polski olimpijczyk nie jest w stanie poszczycić się tak dużą ilością medalu w. Irena Szewińska to polska lekkoatletka, która posiada aż 7 medali, z czego trzy złote, dwa brązowe oraz dwa srebrne. Medale te zdobywała na czterech kolejnych igrzyskach. Do dorobku Ireny szewińskiej zalicza się także pięć tytułów mistrzyni Europy oraz aż 10 rekordów świata. Kolejnym fenomenem sportowym jest Adam Małysz, który wywarł ogromny wpływ na polski sport, ale również wprowadził fenomen socjologiczny. Jego początki były stosunkowo kryzysowe, jednak bardzo szybko przekonał do siebie tysiące wiernych kibiców. Hipnotyzował tłumy, a jednocześnie udowadniał, że zwycięzcą można być bez układów, tylko dzięki swojej pracy i talentowi. Małysz wywołał tak zwaną Małyszomanię, która jest niepowtarzalnym zjawiskiem socjologicznym. Wśród jego sukcesów zalicza się aż cztery medale olimpijskie, 4 kryształowe kule oraz 4 tytuły mistrza świata. Trzecim sportowcem, który na długo pozostanie w pamięci kibiców jest Robert Korzeniowski.

Jest to zawodnik, który nigdy nie zawiódł. Każdy jego występ był doskonały. Złoty marsz przeszedł od Atlanty po Sydney, do Aten. Czterokrotnie zdobywał złoto olimpijskie. Żaden inny sportowiec Polski nie może się poszczycić aż 4 złotymi metalami z olimpiady. Korzeniowski posiada także 3 złota Mistrzostw Świata oraz jedno Mistrzostw Europy.

One thought on “Najpopularniejsi polscy sportowcy wszechczasów – to warto wiedzieć

Dodaj komentarz